O autorze
Joanna Janowicz
Wyróżniona nominacją Człowiek Roku BRIEF w kategorii „Ludzie PR” za komunikację związaną z Fan Zone EURO 2012TM w Poznaniu. Uhonorowana nagrodą specjalną PRoton „TERAZ POLSKA” za zmianę wizerunku Stadionu Narodowego w Warszawie. Za projekty zrealizowane dla EURO Poznań 2012 otrzymała Złote Spinacze i 3 wyróżnienia Związku Firm Public Relations. Autorka audiobooka "Wizerunek w biznesie".

Wspiera kobiety w biznesie. Doradza firmom i osobom w zakresie budowania marki. Prowadzi autorskie szkolenia wizerunkowe i motywacyjne. Na polski rynek wprowadza amerykański brand Taylor Says - dla kobiet pięknych, odważnych i wyjątkowych.

Strateg marki, doradca wizerunkowy i coach.
Zarządza joannajanowicz.com i taylorsays.pl

Grzegorz Kiszluk, Redaktor Naczelny Magazynu BRIEF:
Polecam blog Joanny Janowicz, której różnorodnym aktywnościom marketingowym przyglądam się już od dłuższego czasu. Brief nominował Joannę do nagrody ‪Człowieka‬ ‪Roku‬ ‪PR‬ za komunikację związaną z EURO 2012 w Poznaniu. Jestem przekonany, że takie osoby jak Joanna Janowicz powinny dzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą branżową. Pierwszy wpis pokazuje, że w marketingu 4.0 wciąż będzie wiele do powiedzenia o marce firmy i marce personalnej. Trendy się zmieniają. Będę więc czytał z przyjemnością i zainteresowaniem. Życzę powodzenia!

Marketing związków – poznaj 5 kroków jak budować partnerskie relacje.

joannajanowicz.com
joannajanowicz.com
W Internecie słowa „kocham Cię” padają ponad 600 tysięcy razy w ciągu roku. W realu ludzie, dbają o swój status materialny, o wygląd, sposób bycia. Czy równie często zastanawiają się nad umiejętnością kochania drugiego człowieka? W życiu kobiety często wpajany jest obraz księcia na białym rumaku. Otrzymujemy w spadku słowa „ma być wyjątkowy”, „i niech Cię na rękach nosi”, a potem same nie wiemy dlaczego w naszym związku pięknie zapowiadająca się bajka zmieniła w nudny brazylijski serial. A Ty nie wiesz, czy warto oglądać go dalej. A Panowie? Często wynoszą z domów model rodziny oparty na wizerunku matki, która zajmowała się wszystkim lub model stale zapracowanego ojca. W Polsce rozwodzi się 30 na 100 małżeństw co i tak jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę na przykład Belgię, gdzie wskaźnik rozwodów przekracza 70%. Niedaleko za nią plasują się Hiszpania i Portugalia. Rozwody omijają Amerykę Łacińską, gdzie ich liczba w stosunku do zawieranych małżeństw nie przekracza kilku procent. Według danych ONZ z 2013 r. najniższy wskaźnik, prezentuje Chile, wynosi on 3 proc. Według badań prowadzonych w ramach projektu Famwell (SGH) najczęstszymi przyczynami rozwodów są: zdrada i niezgodność charakterów. Ale czy gorszy jest rozwód, czy trwanie w nudnym serialu bez niespodzianek, pasji i wzajemnej fascynacji? Spójrz na swój związek wraz z partnerem i naucz się wspólnie o niego dbać!

1. Produkt
W codziennym biegu zbyt mało poświęcamy czasu, by przyjrzeć się sobie, a co dopiero naszemu partnerowi, czy partnerce. Mówimy pod nosem albo całkiem głośno „Przytyła, brzuch jej się zrobił”, „Nuda taka z nim, jak zwykle”, „Kwiaty? Jakie kwiaty? Na dzień kobiet, jak nie zapomni!”. To szybkie, skrótowe opinie wyrażane zazwyczaj w przypływie złego humoru, czy słabego dnia. Spontaniczne refleksje, które z założenia oparte są na negatywnych emocjach. A ile razy zastanawialiście się tak NAPRAWDĘ nad swoim mężem, czy żoną? Nad ich zaletami, nad wyglądem, nad tym, co potrafią. Jaki, czy jaka jest po prostu jako człowiek? Co Cię urzekło kiedy się poznaliście?
Przyjrzyjcie się sobie, jakbyście widzieli się pierwszy raz.
Spójrz oczami innej kobiety lub innego mężczyzny. Co jest w nim, czy w niej interesującego? Co moglibyście stracić? Przyjrzyj się. Może on lub ona potrzebuje Twojego wsparcia w treningach. Wspólnego pomysłu jak podgrzać pasje. Może nie wie, że to, co Ci oferuje Ty uważasz za nudne. Przyjrzyj się i zabierz do pracy, bo możesz przegapić świetnego człowieka, który jest blisko Ciebie.


2. Komunikacja wewnętrzna
Kupiłaś szpilki, pytasz, czy mu się podobają, a on bez entuzjazmu mówi „Noooo, mogą być”. Powtarza Ci, że Cię kocha, a Ty mówisz, że raz w tygodniu wystarczy, jak to usłyszysz.
Komunikacja bywa często mówieniem obok siebie. Ludzie rozmawiają, a nikt nie wie, o co drugiej stronie chodzi. Słuchasz, ale nie myślisz, co Twój mąż naprawdę chce Tobie przekazać. Co to znaczy, że ona chce Ciebie czułego? Czułość to klasyczne mizianki, czy zrobienie kolacji przy świecach? Przypomnienie „załóż szalik skarbie”, czy swobodne przytulenie się, gdy jesteście w towarzystwie? Chce, żebyś była „kobieca”? A co to dla niego jest? Seksowna? Słodka? Dobra matka? Chodzi o to, że w waszym domu zawsze pachnie gorącym sernikiem, czy że nosisz pończochy?
Dowiedz się, co dokładnie znaczy dla niej data ślubu – może z jakichś względów warto jednak o niej pamiętać?

3. PR yourself
Czy myślisz, że iPhone, Coca Cola i Mercedes CLS sprzedają się same? Teraz już tak, ale tylko dlatego, że stoją za nimi ludzie, którzy potrafią pokazać światu największą wartość takiego produktu. „Jestem gruba i kiepsko wyglądam” „Mam cellulit” – jeśli tylko narzekasz - raczej żaden mężczyzna nie dostrzeże tego sam, po co więc mu o tym mówić? Większość mężczyzn nie wie, jak wygląda pomarańczowa skórka, poza owocem kupionym na eko bazarku. Masz nadwagę? Twoja skóra jest szara? Przestań gadać źle o sobie. Zacznij ćwiczyć i jedz zdrowo. Jeśli sam siebie nie doceniasz, dlaczego oczekujesz, że Twoja żona w Tobie dostrzeże ósmy cud świata? Jeśli Ty nie widzisz, że jesteś mądry i wyjątkowy to dlaczego tym trudnym zadaniem obciążasz swoją partnerkę?
Mów o sobie dobrze i myśl ciepło. Bądź wymagający, ale doceniaj siebie. Rozwijaj się, dbaj o siebie, czuj się atrakcyjna. Mężczyźni oglądają się za kobietami, które same ze sobą czują się świetnie. Zobacz, czy jesteś taka, jaka chciałabyś być na pierwszej randce z Twoim partnerem. Podkreślaj to z czego jesteś dumny.

4. Reklama
Co jest takiego w kobietach, za którymi oglądają się mężczyźni? To że są atrakcyjne. A to nie tylko nasza zewnętrzność, drogie panie. Na szczęście z badan wynika, że my same atrakcyjność postrzegamy szeroko: wpływa na nią to jak żyjemy, jakie mamy doświadczenia, z czego jesteśmy dumne. Ufff, bo i tak tylko 4% kobiet jest z siebie w pełni zadowolonych. Atrakcyjne kobiety są ciekawe. Intrygują. Są pewne siebie. Imponują. Dbają o siebie. To wszystko powoduje, że są piękne zewnętrznie i wewnętrznie.
A teraz wypisz 10 rzeczy, które uważasz za swój sukces. 10 rzeczy, o których powinien wiedzieć także Twój partner. Pochwal się. Porozmawiaj z nim, czy z nią o sobie. Co musisz wiedzieć, na czym się znać, w czym być dobra, co sprawiło, że odniosłeś sukcesy?
Jak myślisz, czy Twój partner jest z Ciebie dumny?


5. Opakowanie
Wiadomo, że nie masz co na siebie włożyć. Ten sam kłopot mamy wszystkie! Ale też wiadomo, że masz pełną szafę. Przyjrzyj się temu, jak się ubierasz. Zobacz kim jesteś w ciuchach, które nosisz. Może ciągle małą dziewczynką w spódniczce z falbaną i płaskich pantoflach, która oczekuje ojcowania od własnego partnera? Może korporacyjny krawat, który zakładasz do pracy, nosisz też w domu będąc szefem zamiast mężem? A może spędzasz czas w podartej koszulce i dwóch różnych skarpetkach, gdy mąż chce mieć przy sobie partnerkę - Ty nadal zostajesz „zabieganą mamą”?
Pobaw się w teatr. Ustal dni, gdy masz czas „się zrobić”. Bądź aktorem we własnym domu. Bądź pociągający, bądź elegancki, bądź sportowa, bądź mistrzem kuchni. Bądź żoną i kochanką. Bądź mężem czułym i stanowczym. W życiu grasz wiele ról. Niech Ci się one nie mylą.

Jak myślisz, czy Twój partner chce, by świat traktował Cię jak ciekawą osobę? Komunikuj się świadomie. I pamiętaj, że jest Was dwoje, każdy może rozpocząć pracę od siebie, a we dwójkę możecie poukładać wszystko. Na szczęście.

Udanych związków :-)
Joanna
Trwa ładowanie komentarzy...